Şehir içi ve şehirlerarası nakliyat işlemlerinde, eşya sahipleri bazı hususlara dikkat etmelidir. Ev taşıma, profesyonellik ve uzmanlık gerektirdiğinden eşyaların taşınması sırasında zarar görmemesi, olası herhangi bir zarar söz konusu olması halinde zararların firma tarafından karşılanması gibi noktalar en çok dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bu yüzden firma seçimi yapılırken ve firmayla anlaşma yapıldığında, resmi usullere göre taşıma işlemleri yapılmalıdır.

Evden eve nakliyat sırasında evde kullanılan beyaz eşyalar, elektronik ürünler, mobilya ürünleri, mutfak araç ve gereçleri gibi tüm eşya ve malzemelerin hiçbir şekilde zarar görmeden yeni adrese taşınması, her eşya sahibi için en çok önemsenen kısımdır.

Ev Taşırken Firmanın Seçimi

İnsanlar; iş değişikliği, tayin, ev sahibi ile anlaşamama, daire satın alma, ev değişikliği gereksiniminin ortaya çıkması gibi durumlarda evde kullandıkları eşyaları taşıtırlar. Bunun için firma seçimi yapılarak şehir içi veya şehirlerarası evden eve nakliyat yapılır. Nakliyat işlemlerinde sektörde birçok firma faaliyet gösterdiğinden, bu firmalar içerisinde nitelikli bir firma ile anlaşılması her açıdan avantaj sağlayacaktır.

Ev Taşırken Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merdiven altı tabir edilen kişiler ve firmalar, düşük ücret teklifleri ile sektörde nakliyat yapmaya çalışırlar. Ancak bu firmalardan hizmet alınması halinde eşyaların zarar görmesi kaçınılmaz bir durum olmakla birlikte zararların karşılanması için eşya sahipleri, muhatap bulamaz. Bu nedenle firma seçimi yapılırken aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmelidir.

  • Hizmet alınacak firma, kurumsal bir yapıya sahip olmalıdır.
  • Firmanın kullandığı ekipmanların tamamının mülkiyeti, firmaya ait olmalıdır.
  • Uygun fiyat garantisi, güvenilir hizmet, kaliteli hizmet esaslarıyla hizmet veren bir firma seçilmelidir.
  • Tarafların hukukunu korumak için taşıma işlemleri ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı sözleşme imzalanmalıdır.
  • Eşyaların taşınması sırasında olası herhangi bir zarar söz konusu olması halinde, bu zararların karşılanması için eşyalar sigortalanmalıdır.
  • Taşıma işlemlerini kolaylaştıran asansörlü taşıma sistemi bulunan firma, seçilmelidir.

 

Evden Eve Nakliyatta Eşyaların Sigortalanmasının Önemi

Evden eve nakliyat işlemlerinde en önemli detaylardan birisi de sigortalı evden eve nakliyat ile eşyaların taşınmasıdır. Nitelikli bir firma, eşyaların taşınması sırasında malzemelerin zarar görmemesi için dayanıklı ambalajlar ve paketler kullanarak eşyaları taşımaya hazır hale getirirler. Eşyalarda herhangi bir deformasyon, çizik, kırılma gibi sorunlar oluşmaması için alanında uzman personel ile eşyaları taşırlar. Ancak taşıma sırasında nitelikli bir firmanın yaptığı taşıma işlemlerinde, düşük bir ihtimal de olsa herhangi bir zarar olması halinde eşya sahibinin mağdur olmaması için eşyaların sigortalanması gerekir.

Bununla birlikte şehirlerarası nakliyatta olumsuz hava şartları gibi durumlarda olası herhangi bir kazada eşyaların zarar görmesi gibi sorunlarda, zararların karşılanması için eşyaların sigortalanmasının önemi büyüktür. Bu yüzden evden eve nakliyat işlemlerinde eşyalar sigortalandığı takdirde oluşabilecek tüm hasarlar, sigorta poliçesinde yer alan limitler esas alınarak karşılanır.

 

Uygun Fiyat Garantisi İle Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat işleminde firma seçiminden sonra firma ile yapılacak anlaşmalardan biri de uygun fiyat garantisi olmalıdır. Yapılacak kaliteli ve güvenli hizmet, uygun fiyat garantisi ile gerçekleştirilmelidir. Bu yüzden firma ile sözleşme imzalarken fiyat belli olmalıdır ve taşıma sonrasında artış olmayacak şekilde sözleşmede bununla ilgili ifade yer almalıdır.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir