Ev taşırken eşya paketleme, taşınacak olan herkesin en çok araştırdığı ve belki de en çok zorlanıp yorulduğu konuların başında gelir. Koca bir evin eşyasını toplamak ve hasar almayacak şekilde paketlemek elbette zaman ve enerji isteyen bir iştir. Ancak bu işin püf noktaları vardır. Bu püf noktaları sayesinde evinizin eşyalarını kolaylıkla paketleyebilirsiniz.

Ev taşırken eşyalarınızı kendiniz toplayabilir ve paketleyebilirsiniz. Ancak eşyanızı paketlemek için zamanınız ve enerjiniz yok ise firmamızı tercih ederek eşyalarınızın özel malzemeler ile olabilecek hasarlara karşı korumalı şekilde personellerimiz tarafından eşyalarınızın paketlenmesini talep edebilirsiniz. Eşyalarınızı kendiniz paketleyecekseniz aşağıdaki adımları izleyerek güvenli paketleme yapabilirsiniz.

Değerli Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınacaksanız öncelikle mücevher, evrak ve benzeri gibi değerli eşyaları ayırarak işe başlamalısınız. Ev taşırken eşya paketleme konusunda önemli bir detay olan değerli eşyaların taşınma sonrasında kolay bulunabilmesi için öncelikle bu eşyaları ayırarak paketlemelisiniz. Bunun için bir kiralık kasa temin edebilir ya da firmamızdan nakliyat hizmeti alacaksanız kilitli kasa talebinde bulunabilirsiniz.

Taşınma sırasında hasarlar olabileceği gibi kaybolmalar da olabiliyor. Değerli eşya ve evraklarınızın kaybolmasını engellemek için mutlaka bu eşyalarınızı güvenli şekilde saklamalısınız. Kiralık kasaya koyabileceğiniz bu eşyalarınızı bir dosyada muhafaza edebilir da ya bir paket yaparak toplu olarak bir yerde tutabilirsiniz.

Tabak, Bardak Nasıl Koli Yapılır?

Tabak ve bardak gibi kırılacak mutfak eşyalarınız ev taşırken eşya paketleme sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer eşyalarınızdır. Bu eşyalarınızı paketlemek için derin koliler kullanabilirsiniz. Tabak ve bardakların her birisi tek tek kâğıtlara sarılır. Kâğıtlara sardığınız tabak ve bardaklarınızı koliye yerleştirmeden önce tampon görevi görecek olan buruşturduğunuz kâğıtları kolilerin kenarlarına yerleştirin. Böylece koli içinde boşluk olmayacağından eşyalarınız sabit duracaktır.

Kolinin alt ve kenar kısımlarına tampon kâğıtlar koyduktan ve koliyi doldurduktan sonra da üst kısma aynı şekilde kâğıtlar buruşturarak koymalısınız. Koliyi kapattığınızda ise mutlaka üzerine kırılacak eşya olduğuna dair notlar yazmalısınız.

Kıyafetler Nasıl Toplanır?

Ev taşırken eşya paketleme sırasında kıyafetlerinizi iki farklı şekilde paketleyebilirsiniz. Kırışmasında sorun olmayacak kıyafetlerinizi kolilere ya da varsa boş bavullara koyabilirsiniz. Eğer kırışmasını istemediğiniz ütülü kıyafetleriniz varsa bu kıyafetlerinizi toplamak için askılıklı koliler kullanabilir ya da bavullara düz bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma öncesinde mobilya paketlenmesinde eğer imkânınız var ise paketleme işini firmamıza bırakmanızı tavsiye ederiz. Firmamız personelleri eşyaların paketlenmesinde hava kabarcıklı poşet, koli gibi yüksek korumalı malzemeler kullanılır.

Hava kabarcıklı ambalajlı paketler sayesinde mobilya ve beyaz eşyalarınız çarpmalara bağlı çizilme, göçme gibi hasarlara karşı korunmuş olur. Paketleme işini kendiniz yapacaksanız o halde 50-100 metre hava kabarcıklı poşet alarak mobilyalarınızı ve beyaz eşyalarınızı güvenli şekilde sarıp paketleyebilirsiniz.

Televizyon Nasıl Paketlenir?

Taşınma öncesinde paketleme yapılırken dikkat edilmesi gereken eşyaların başında televizyon gelir. Televizyonu paketlerken öncelikle televizyonu şilte naylonu ile sarmalısınız. Bu sırada televizyonunun her tarafının kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Daha sonra ekranı korumak için ekran üzerine strafor koyun ve straforu televizyona bantlayarak sabitleyin. Sonrasında hava kabarcıklı naylon ile sardıktan sonra en son olarak televizyonunuzu koliye sarın. Böylece televizyonunuz güvenle taşınır.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir