Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte evlerde, beyaz eşya, elektronik ürünler, mobilya türünde çok fazla eşya bulunur. Taşınma esnasında bu eşyaların bir kısmını çeşitli nedenlerden dolayı atmak gerekebilir. Evden eve taşınma sırasında hangi eşyaları atmak gerekir konusu ile ilgili öncelikle evdeki tüm eşyalar değerlendirerek temel ihtiyaçlar belirlenmelidir. Mobilya, beyaz eşya gibi maddi değeri çok yüksek olan eşyalar kullanılabilecek durumda ise atılmaması gerekir.

Ancak taşınılacak ev küçükse gerekli olmayan süs eşyaları salon takımı içerisinde bulunan masa sandalye gibi bazı ürünler başkasına verilebilir veya satılabilir. Bunun yanı sıra mutfak araç ve gereçlerinde de ihtiyaç olmayan ürünler ayrıştırılabilir. Ev taşırken kalitesiz ve kullanışsız eşyalar atılabilir. Taşınma esnasında yeni taşınılan ev ile eski evin boyutları karşılaştırılarak buna uygun şekilde eşyalarda azaltma yapılabilir.

Kolay ve Hızlı Ev Taşıma Nasıl Yapılır?

Taşınma işlemlerine daha kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için evden eve nakliyat firması ile iletişime geçilmesi gerekir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak taşınmak zorunda bulunan kişilerin öncelikle taşınma süreci için bir takvim oluşturmalıdır. Taşınma tarihi belirlendikten sonra buna uygun şekilde elbiseler, mutfak araç gereçleri, aksesuarlar paketlenmelidir. Yeni eve taşınırken diğer bir aşama ise eşyaların listelenmesi ve hangi eşyaların hangi kolilere gireceği belirlenmelidir.

Evde bulunan fazlalık olarak düşünülen eşyalar ayrıştırılabilir. Yeni evde kısa süre içerisinde yerleşmek için kolilerin üzerine küçük notlar alınabilir. Evden eve taşınma sırasında hangi eşyaları atmak gerekir ile ilgili evde fazlalık oluşturan ve diğer evde yerleştirilmesi mümkün olmayan eşyalar atılabilir. Gerekli ekipmanlara ve işinde uzman ve deneyimli personele sahip evden eve nakliyat firması ev taşıma sürecini daha kolay ve daha zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirir.

Eşyaların Paketlenmesi

Evden eve taşınma sürecinde en önemli nokta eşyaların paketlenmesidir. Evde bulunan koltuk, kanepe, mobilya, masa sandalye, halı, mutfak araç gereçleri, elbise gibi tüm eşyaların paketlenmesi gerekir. Özellikle beyaz eşya ve mobilya tipi büyük ve ağır eşyaları titiz bir şekilde uygun ambalajlama malzemesi kullanılarak paketlenmesi yapılmalıdır. Mutfak araç gereçleri ve elektronik eşya gibi hassas ürünlerin paketlenmesi çok dikkatli davranılmalıdır. Ev taşırken hangi eşyalar atmak gerekir konusu ile ilgili paketleme yapılırken ayrıştırma yapılabilir. Eşyaların paketlenmesi için streç film, karton, köpük malzeme gibi ambalaj ürünleri kullanılmalıdır. Evde bulunan büyük ve ağır eşyaların paketlenmesinde ve de montajında profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır. Mutfak araç gereçleri ve elbiselerin kişilerin vakti varsa paketleme işlemlerini ev sahibinin yapması sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Ev Taşıma Fiyatları

Ev taşıma fiyatları; eşyanın türüne, miktarına, yol mesafesine, ev sahibinin talep ettiği ekstra hizmetlere göre farklılık gösterebilir. Evden eve nakliye firması ile iletişime geçmeden önce firmanın sunduğu hizmetler kalitesi ve fiyatları ile ilgili detaylı araştırma yapılmalıdır. Ev taşırken hangi eşyaları atmak gerekir konusu ile ilgili evdeki kullanılmayan eşyalar ayrıştırılarak eşyaları azaltmak taşıma fiyatlarının daha uygun olmasını sağlar. Evden eve taşınma fiyatları ile ilgili araştırma yaparken firmanın sertifikalı ve garantili olmasına da özen gösterilmelidir. Ev taşıma fiyatları ile ilgili güncel ve detaylı bilgi için iletişime geçmeniz gerekir.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir