Taşınma sırasında en çok ihtiyaç duyulan şey güvenilir bir nakliyat firmasıdır. Şehir dışına taşınanlar için çok sıkıntılı bir süreç gibi görülse de günümüzde nakliyat firmaları sayesinde taşınan kişilerin ihtiyacı karşılanarak daha güvenli bir sistemle eşyaları taşınmış olur. Şehirden şehre değişiklik gösteren nakliyat firmalarının aldıkları ücretler de kişinin eşyalarına bağlı olarak değişir.

Tercih ettiğiniz firma ile görüşerek ortalama bir fiyatta anlaşabilir ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Eşyaların çokluğuna bağlı olarak şehirlerarası nakliyat fiyatları değişkenlik gösterdiği gibi hangi araç tercih edileceği yönünde fiyat artar. 1+1 Orta boy araç şehre bağlı olarak 2500 TL’den, 3+1 büyük araç fiyatı yine şehre bağlı olarak 20000 TL’ye kadar çıkabilir.

Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları Neden Değişir?

Bulunduğunuz şehirden başka şehre geçmek için belirli miktar yakıt ücreti gerekir. Yani tatile giderken dahi belirli bir bütçe hesaplaması ile yola çıkılıyorsa nakliyat işinde de yine aynı sistem uygulanır. Şehirlerarası nakliyat fiyatları şehrin uzaklığına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Aynı zamanda nasıl bir tip araç kullanıldığı, eşyaların az veya çok olması araç tipini değiştireceği için bu değişiklik de fiyata yansıtılır. Örneğin; ortalama bir fiyat belirleyecek olursak İstanbul- Yalova arası 1900-2000 TL civarından büyük araç tercih edildiği takdirde 4000 TL gibi bir fiyata tabi tutulur. Tamamen değişkenlik içerisinde olan bu fiyatların analizi için gidilen yol ve araç tipi baz alınarak ortalama fiyat söylenir.

Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları Neden Pahalı?

Taşınılan kişinin eşyasında bağlı olarak orta boy veya büyük boy model araç tercih edilmesi ile fiyatta büyük bir fark oluşuyor. Orta boy araç tipi mesafe uzak olsa dahi daha makul bir fiyat ile nakliyatını gerçekleştirirken büyük araç modeli ile nakliyat fiyatı oldukça artıyor. Fiyatların artmasının tek nedeni yapılan işin büyük bir sorumluluğunun olmasıdır. Sorumluluğun büyük olması işi zorlaştırdığı için şehirlerarası bir mesafe kat etmek de kolay bir iş sayılmıyor.

Tüm bu yapılan aşamalar içinde eşyaları özenle yerleştirmek ve güvenli bir ekiple çalışmak da büyük bir mesuliyet istiyor. Bunları göz önünde bulundurarak güvenli bir nakliyat işlemi gerçekleştiriliyor. Şehirlerarası nakliyat fiyatları her taşıma şekli değişiklik gösterdiği için artabilir ve yapılan işlemleri baz alarak taşınan kişilere güvenli bir hizmet sağlamak amaçlanır.

Şehirlerarası Nakliyat Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Şehir dışına giden araç ve kamyonlar kişinin talepleri doğrultusunda yol izler. Evden eve mesafe farkı fiyatı yönlendirdiği için km ve nakliyat ücreti hesaplanır. Kamyon tercih edenlerde km. ye göre fiyat farkı çıkarılarak ortalama ücret belirlenir. Evdeki tüm ürünler ve paketler göz önünde bulundurulur. Beyaz eşyaların ve mobilyaların çok fazla olması nakliyat fiyatını yükseltir. Kalabalık eşyalar için büyük bir araç tercih edilmesi gerekir.

Taşınılacak yerin uzaklığının hesaplanması ve eşyalara göre fiyatı belirleme baz alınarak ortalama bir ücret belirlenir. Eşyaların durumunu bilmeden şehirden şehre bir fiyat söylemek yanlıştır. Çünkü şehirlerarası nakliyat fiyatları taşınılacak evin uzaklığına ve ev içindeki eşyalara bağlı olarak değişir. Net bir fiyat söylemek için nakliyat firması ile görüşme sağlanarak, ekibin eşyaları analiz etmesi önemlidir.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir