Taşınırken eşya paketleme işi taşınma öncesinde en çok zaman alan ve enerji isteyen işlerin başında gelir. Eğer çalışıyorsanız ve eşya paketlemeye ne zamanınız ne de enerjiniz yoksa o halde firmamızdan profesyonel eşya ambalajlama ve paketleme hizmeti talep edebilirsiniz. Böylelikle profesyonel personellerimiz, tüm eşyalarınızı eşya paketleme malzemeleri ile özenli şekilde paketleyerek taşınmaya hazır hale getirir.

Taşınma öncesinde eşyalarınızı kendiniz paketlemek istiyorsanız o halde uygun paketleme malzemelerini temin ederek pek tabii siz de eşyalarınızı güvenli şekilde zaman ayırarak paketleyebilirsiniz. Paketleme sırasında belli başlı hususlara dikkat ettiğinizde bu eşyalarını daha güvenli ve pratik şekilde paketleyebilirsiniz.

Taşınırken Beyaz Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Taşınma sırasında güvenliğinden en çok en dişe duyulan ve hasar gördüğünde bozulma ihtimali en yüksek olan eşyaların başında beyaz eşyalar gelir. Bu sebeple taşınırken eşya paketleme sırasında daha fazla özenli ve dikkatli olunmalıdır. Beyaz eşyalarınızı ne kadar özenli paketlerseniz darbelere karşı o kadar korumalı olacaktır.

Beyaz eşyalarınızı taşınma öncesinde firmamızın personellerine paketleyebilirsiniz. Ancak kendinize paketlemek istiyorsanız bu eşyaların paketlenmesinde kullanılabilecek en doğru malzeme balonlu naylondur. Balonlu naylon ile beyaz eşyalarınızın etrafını tamamen kalın şekilde sarıp bantladıktan sonra taşınma sırasında personellerimiz üzerini battaniye ile sarar. Bu şekilde beyaz eşyalarınız güvenli şekilde taşınır.

Kırılacak Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Tabak ve bardak gibi kırılacak eşyalara taşınırken eşya paketleme sırasında fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yeni evinize taşınıp paketleri açtığınızda büyük bir hüsrana uğrayabilirsiniz. Bu nedenle de kırılacak eşyaların paketlenmesi son derece özen isteyen bir iştir. Bunun için öncelikle tüm tabaklar ve bardaklar teker teker kâğıtlara sarılmalıdır. Sarma sırasında bardakların içinden çok dış kısmının kâğıtlarla tamamen sarıldığından emin olunmalıdır.

Tüm bardak ve tabaklar kâğıtla sarıldıktan sonra derin bir kolinin altına kâğıtlar buruşturarak koymalısınız. Daha sonra tabak ve bardakları sırayla dizmelisiniz. Daha sonrasında taşınma sırasında birbirlerine çarpıp kırılmamaları için de kolinin kenarlarına ve üst kısmına tampon görevi görecek kâğıtlar yerleştirmelisiniz. Böylelikle kırılma riskini en aza indirgemiş olursunuz.

Derin Dondurucu Doluyken Taşınır Mı?

Taşınma öncesinde akıllardaki en önemli soru; derin dondurucunun doluyken taşınıp taşınmayacağı konusudur. Ancak derin dondurucunuz doluysa içindekileri boşaltmadan taşımanız mümkündür. Bunun için derin dondurucunuzun fişini çekmek için acele etmeyin. Tüm eşyalar taşındıktan sonra en son derin dondurucunuzun fişini çekin ve taşınmasına izin verin.

Araca en son derin dondurucu yüklendiğinde doğal olarak ilk çıkan eşyanız da o olacaktır. İçi buzlu olduğu için yiyecekler hemen çözülmez. Yeni evinizde hemen fişini prize taktığınızda ise derin dondurucunuz tekrar çalışmaya başlar. Böylece tüm yiyecekleriniz çözülmeden taşınmış olur.

Taşınırken Televizyon Nasıl Paketlenir?

Taşınırken eşya paketleme denildiğinde insanların en çok korktuğu eşyalardan birisi de televizyondur. Nazik bir elektronik eşya olan televizyon, aldığı ufak bir darbe ile bile kolaylıkla kırılabilir ya da arıza yapabilir. Bu nedenle de özenli ve dikkatli paketlenmesi gerekir.

Televizyonunuzu ilk önce bir şilte ile sardıktan sonra ekran üzerine strafor tabakası yerleştirin ve bantlayın. Balonlu naylona televizyonunuzu tamamen sarın. Son olarak ise bir koli içerisine yerleştirin ve sabitleyin. Bu şekilde televizyonunuz güvenli şekilde taşınmış olacaktır.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir