Bulunulan yerden başka bir yere taşınmak insanların gözünü korkutsa da son zamanlarda bilinçli yapılan taşınma teknikleri sayesinde ev taşımak kolay hale geliyor. Taşınırken ev toplama teknikleri konusunda aklımıza takılan bir diğer sorun ise evi nasıl doğru toplayacak olmamızdır. Taşınma kararı kesinleştiği takdirde öncelikle hangi güne kadar evi toplayabileceğinizi hesaplayıp, taşıma firmasına bilgi vermelisiniz.

Firmaya gereken bilgileri verdikten sonra ev eşyaları için çeşitli paketler ve kutular bularak tüm malzemeleri eve aktarın. Böylelikle her eşyanız kutuda veya pakette güvende olacak hem de işinizi düzgün yapmanız için kolaylaştıracaktır. Temiz kutu ve naylon paketleri birçok yerden temin edebilirsiniz.

Düzenli Bir Ev Toplama Tekniği İçin Neler Yapılmalı?

Taşınmadan önce kutu ve paketlerinizi bol bol bulursanız düzenli bir toplama tekniği bulmuş olursunuz. Karton koliler en çok ihtiyaç duyulan malzeme olduğu için hemen hemen her esnaf veya her marketten bulabilir, depolardan temin edebilirsiniz. Elinizde olması gereken malzemeler; karton koliler, koli bantları, gazete kâğıtları veya beyaz kâğıt, naylon pıt pıt, çeşitli örtüler ve yumuşak bezler işinize yarayacaktır.

Evinizde kullanmadığınız temiz giysiler bile kırılacak eşyaları sarmanız için işe yarar. Bu yüzden hiçbir detayı atlamadan panik olmadan taşınırken ev toplama teknikleri ile doğru bir teknik uygulamış olabilirsiniz. Kendi bildiklerinizin yanı sıra arkadaşınızdan veya ebeveynlerinizden yardım alabilir ve paketleme işlerinizi rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

Taşınırken Ev Toplama Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eviniz ile ilgili bir sorun varsa ilk iş o sorunu çözmeli ve taşınma esnasında önünüze engel çıkarmamalısınız. Faturanız veya birikmiş aidat borcunuz varsa borcunuzu ödemeli çevre komşularla irtibatta kalarak herhangi bir sorun karşısında bilgi alabilirsiniz. Taşınmayı gerçekleştirecek ve eşyalarınızı taşıyacak olan firmayla bağlantınızı koruyarak eşyalarınız hakkında bilgi verebilirsiniz. Evinizde gereksiz eşya varsa kendinize ve firmaya iş çıkarmayarak ihtiyaç sahibi birine verebilir veya gereksiz bir şey ise çöpe atabilirsiniz.

Kırılacak eşyaları bir bez veya örtü ile sarıp, naylon pıt pıtlar ile kaplayarak kolilemek önemlidir. Her ihtimale karşı çarpma durumunda pamuklu bir örtü eşyanın kırılmasını engelleyecektir. Taşınırken ev toplama teknikleri içerisinde en çok dikkat etmek gereken şey eşyalarınızın doğru bir şekilde paketlenmesidir. Doğru paketlenmesi demek herhangi bir ürünün parçasını başka bir koliye koymak yerine kendisinin yanına koyarak işinizi zorlaştırmamanız gerekir.

Taşınırken Ev Toplama Teknikleri Aşamaları

Taşınmadan önce taşınacağınız yeri önceden temizlemek önemlidir. İlk aşama olarak taşınacağınız yerin temizliğini sağlamış olmak gerekiyor. İkinci aşamada taşıma firmasına haber vermeniz gerekir. Eğer gideceğiniz evin temizliği yapılmış ise çıkacağınız evdeki eşyaları paketlemeye başlayabilir ve ardından özenli bir şekilde kutulara ayırabilirsiniz. Yeni evinizde ihtiyaç duyacağınız eşyaları özel olarak paketleyerek ilk açmanız gereken kutu olduğunu belirtmeli, giyecek ve taşınırken ev toplama teknikleri arasında yanınızda yatak malzemeleri olmasına dikkat etmelisiniz.

Çarşaf ve battaniye yeni ev için ilk ihtiyaç duyulan şeylerdir. Giyecekten çok yiyecek almalı ve taşınma esnasında aç kalıp enerjinizin düşmesine yol açmamalısınız. Paketleme aşamasında her şeyi kontrol ederek eksik bir şey bırakılmamalı ve ihtiyaç duyulan eşyalar özenli bir şekilde yanınızda paketli olarak durmalıdır. Gerekirse koli üzerine ihtiyaç olduğunu yazarak kolaylıkla bulmanızı sağlayabilirsiniz.

İçindekiler

Evden Eve Nakliyat Teklif Al

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir